מקלדת ארגונומית

בעולם היום הכול עובד בצורה ממוחשבת, את זה כולם יודעים. אמנם בעבודה הנעשית על ידי מחשב יש הרבה פחות מאמץ פיזי אך אין זה אומר שמדובר בעבודה קלה. כאשר מדברים על הקלדה כולנו מכירים את הכאב והעייפות שחשים לאחר הקלדה ארוכה ומאומצת. במהלך השנים פותחה מקלדת ארגונומית. ייחודיותה של מקלדת זו היא בנוחות המקשים שלה, בצורתה המותאמת לכפות הידיים כאשר חלקה הימני של המקלדת מעוצב בהטיה לצד שמאל וחלקה השמאלי של המקלדת מעוצב בהטיה לצד ימין בהתאם לצורת ההנחה של אצבעות כף היד על המקלדת. 

סוגי מקלדות:

החיבורים האלחוטיים הפכו להיות החיבורים הנפוצים ביותר כאשר מדובר באביזרים המתחברים למחשב וגם מקומה של המקלדת האלחוטית לא נפקד. ישנם שני סוגי חיבורים למקלדות אלחוטיות, חיבור על ידי מתאם usbהמותקן באחד משקעי הusb בכונן, או חיבור של המקלדת והעכבר למחשב על ידי התקן בלוטות׳. 

מקלדת מכנית:

סוג נוסף של מקלדת, בעיקר מהסוג הישן הינו מקלדת מכנית. מקלדת זו מאופיינת בריווח בין מקש למקש ובמקשים עבים מאוד, כאשר בעצם כל מקש יושב על תושבת נפרדת. מקלדות אלה פחות נפוצות כיום גם בשל כובדן וגם בשל כך שהעבודה עליהן פחות נוחה מהעבודה על המקלדות החדשות. מאפיין נוסף ידוע במקלדת זו הוא הרעש שיוצרת כל הקשה על מקשי המקלדת, מין ׳קליק׳ כזה שלא ניתן לפספס

מקלדת גיימרים:

למרות שמקלדת מכנית פחות נפוצה היום והשימוש בה קטן משמעותית ביחס למקלדות האלחוטיות, גיימרים שמשתמשים המון במקלדת במהלך המשחק מאוד אוהבים מקלדת מכנית. מה הופך את המקלדת המכנית לאהובה כל כך על הגיימרים? העניין הוא כזה: הגיימרים צריכים דיוק מירבי בהקשותיהם על המקלדת תוך כד המשחק, חלק מהדיוק מתבטא בעוצמות שונות של לחיצה על המקש בכדי לגרום לפעולות שונות במהלך המשחק. כאשר מדובר במקלדת רגילה שבה כל המקשים מחוברים זה לזה בשדה חשמלי אחד, קשה מאוד לשלוט בעוצמת הלחיצה ואי לכך קשה מאוד לגרום למקלדת לעשות את הפעולה הרצויה, אך כאשר מדובר במקלדת מכנית בה לכל אחד מן המקשים יש תושבת משל עצמו ובעיקר כשמדובר במקלדת עם מקשים עבים, הרי שזו מקלדת שנותנת את הפתרון המושלם עבור מי שצריך פונקציות שונות כאשר הוא לוחץ על מקשי המקלדת. 

0 Reviews

Write a Review