מחשבים ניידים גיימינג

העיסוק במשחקים ממוחשבים הינו אינטנסיבי מאוד, הן מבחינת מפתחי המשחקים והן מבחינת השחקנים עצמם. פיתוח המשחק והשימוש במשחק עצמו דורש הפעלת יכולות מגוונות מהמחשב, יש צורך במעבד חזק ויציב שיוכל להכיל את ריבוי המשימות הנדרשות מהמחשב בו זמנית, פעולות שכוללות תנועה מהירה של עצמים על המסך ואינסוף פקודות עבורן לביצוע. מרכיב נוסף שחשוב שיהיה במחשב גיימינג הינו זיכרון ראם גבוה של 8 ג׳יגה בייט לכל הפחות בכדי להכיל את כל כמות הזיכרון שהמחשב זקוק לו להרצת המשחק. הפרט אולי החשוב ביותר הינו כרטיס מסך בעל רזולוציה גבוהה בכדי להריץ את המחשק כמו שצריך

ישנן מספר חברות המייצרות מחשבים ניידים שמחשביהן מתאימים לגיימרים:

מחשבים ניידים אפל:

חברת אפל – חלוצת המחשבים הניידים מציגה ליין מחשבים ניידים הנקראים בלשון החברה ׳מקבוק׳ (להבדיל מהמחשבים הנייחים של החברה הנקראים ׳מק׳) משתי סדרות עיקריות: סדרת אייר וסדרת פרו. גיימרים יכולים להשתמש הן במחשבים מסדרת האייר והן במחשבים מסדרת הפרו, אך ללא ספק האופציה המועדפת לגיימרים היא להשתמש במחשבים הניידים מסדרת פרו בהיותם מחשבים חזקים מאוד המתאימים לשימושים כבדים ולגורמים מקצועיים. הן מחשבי המקבוק אייר והן מחשבי המקבוק פרו מגיעים עם מעבדים מסדרת i של אינטל, כאשר המקבוק פרו מגיע עם מעבדי i7 החזקים ביותר. כמו כן, המחשבים מגיעים עם זיכרון של לפחות 8 ג׳יגה ראם והינם בעלי כרטיסי מסך חזקים המגיעים מובנים במחשב. אחד הגורמים המרתיעים במחשבי אפל הינו תג המחיר הגבוה מאוד שלהם שמרתיע רבים מרכישתם. גורם נוסף המרתיע רבים מרכישתם הינו בשל מערכת ההפעלה הייחודית של אפל שמאפשרת הרבה פחות אפשרויות לפיתוחי צד ג׳. 

מחשבים ניידים לנובו:

חברת לנובו – אחת החברות הוותיקות בעולם החומרה מציגה אף היא סדרת מחשבים ניידים המתאימים לגיימרים. גם מחשביה של חברת לנובו נחשבים לחזקים, איכותיים ובעלי תוחלת חיים ארוכה גם בעת שימוש אינטנסיבי, וגם תג המחיר שלהם נמוך משמעותית ביחס למחשבים של חברת אפל. ניתן לסכם שמחשבי לנובו הינם עממיים במחירם אך אינם מתפשרים באיכותם.

מחשבים ניידים אסוס: 

בחירה מעולה עבור גיימרים מתחילים הינה ברכישת מחשבים של חברת אסוס. מדובר במחשבים בעלי תג מחיר זול אך איכותיים מאוד שמגלים יכולות מפתיעות ביחס למחירם ויכולים להוות פתרון מעולה עבור גיימרים מתחילים. 

0 Reviews

Write a Review